licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Clotrimazolum GSK


Klasyfikacja terapeutyczna:
G01AF02 - Klotrimazol
Lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania; stosowany w grzybicach pochwy, sromu, żołędzi prącia, skóry, łupieżu pstrym, łupieżu rumieniowatym i mieszanych zakażeniach grzybiczo-bakteryjnych.

Nazwa Międzynarodowa:
Clotrimazole
Firma:
GSK Pharmaceuticals SA
Nr świadectwa rejestracji:
R/1480, R/3637
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkęNazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
Clotrimazolum GSK tabl. dopochwowe 100 mg 6 szt. Rx 10,50
50% (1) 6,39
(1) Refundacja dla wszystkich zarejestrowanych wskazań
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
Clotrimazolum GSK tabl. dopochwowe 500 mg 1 szt. Rx X
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Skład: 1 tabletka dopochwowa zawiera 100 mg lub 500 mg klotrymazolu (Clotrimazolum).

Wskazania do stosowania: Zakażenia drożdżakowe pochwy i sromu, w tym zakażenia wywołane przez drobnoustroje oporne na nystatyna.
Klotrymazol jest miejscowo działającym lekiem przeciwgrzybiczym z grupy pochodnych imidazolu. Działa niemal na wszystkie patogenne grzyby. Mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy kwasów nukleinowych i białek, a w przypadku grzybów na hamowaniu biosyntezy ergosterolu, co stopniowo prowadzi do uszkodzenia ściany komórkowej i zniszczenia komórki grzybiczej.
Preparat działa głównie na:
- dermatofity;
- drożdżaki i pleśnie;
- grzyby bimorficzne;
- promieniowce z rodzaju Nocardia.

Przeciwwskazania: - nadwrażliwość na substancją czynną lub pozostałe składniki preparatu;
- nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży.

Należy zachować szczególną ostrożność: Leku nie należy stosować w czasie miesiączki. Aby zapobiec ponownemu zakażeniu należy unikać stosunków płciowych i stosować prezerwatywy u partnera. Należy równocześnie leczyć partnera seksualnego niezależnie od wystąpienia u niego objawów. W czasie leczenia nie należy stosować tamponów. Leku nie stosować u dzieci do 12 roku życia.

Ciąża i karmienie piersią: Leku nie należy stosować w I trymestrze ciąży, może być stosowany w II i III trymestrze oraz w czasie laktacji jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki i dziecka przeważa nad potencjalnym zagrożeniem.

Stosowanie innych leków: Klortymazol może hamować działanie innych miejscowo stosowanych leków przeciwgrzybiczych, zwłaszcza antybiotyków połienowych (nystatyna, natamycyna).

Sposób stosowania: O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się: 100 mg - tabletki dopochwowe 2 razy po 1 tabletce przez 3 dni lub 1 tabletkę dziennie przez 6 - 7 dni.
W lżejszych stanach chorobowych:
500 mg - tabletki dopochwowe jednorazowo 1 tabletką 500 mg - najlepiej na noc.
Tabletki należy wprowadzać głęboko do pochwy. Leczenie należy zakończyć przed rozpoczęciem miesiączki.

Możliwe działania niepożądane: W bardzo rzadkich przypadkach wystąpić może: świąd, zaczerwienienie, ból oraz obrzęk śluzówki w okolicy przedsionka pochwy.


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow