licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Furaginum Adamed


Klasyfikacja terapeutyczna:
J01XE - Pochodne nitrofuranu
Brak

Nazwa Międzynarodowa:
Furagin
Firma:
Adamed
Nr świadectwa rejestracji:
R/3572
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkęNazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
Furaginum Adamed tabl. 50 mg 30 szt. Rx 9,00
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Skład: 1 tabletka zawiera 50 mg furaginy.

Wskazania do stosowania: Leczenie ostrych i przewlekłych zakażeń dróg moczowych oraz gruczołu krokowego, wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe. Zapobieganie nawrotom zakażeń dróg moczowych oraz zakażeniom po operacjach układu moczowego.
Preparat zawiera pochodną nitrofuranu o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego, zarówno na drobnoustroje Gram-dodatnie jak i Gram-ujemne. Drobnoustroje oporne na działanie sulfonamidów i antybiotyków są zwykle wrażliwe na działanie furaginy. Preparat wydalany jest z organizmu w moczu, przy czym osiąga tam stężenie wyższe niż we krwi.
Preparat nie działa na Pseudomonas aeruginosa i niektóre szczepy Proteus spp.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na furaginę lub pochodne nitrofuranu, polineuropatia obwodowa, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ciężka niewydolność nerek (skąpomocz, bezmocz). Preparatu nie należy stosować u noworodków i niemowląt do 4 m.ż.

Należy zachować szczególną ostrożność: Preparatu nie należy stosować w przypadku zakażenia miąższu nerek.

Ciąża i karmienie piersią: Preparatu nie należy stosować w pierwszym trymestrze ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Stosowanie innych leków: Działa antagonistycznie w stosunku do kwasu nalidyksowego, nie należy podawać łącznie obu preparatów. Leki zobojętniające sok żołądkowy hamują wchłanianie furaginy.

Sposób stosowania: Dorośli:
1 dzień - 400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych, następne dni - 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych; leczenie trwa zwykle 7-8 dni; leczenie można powtórzyć po 10-15 dniach.
Zapobiegawczo: 50 - 100 mg na dobę w 1 dawce.
Dzieci od 4 m.ż.:
5 - 7mg/kg m.c. na dobę w 2 dawkach podzielonych (po rozkruszeniu i zawieszeniu preparatu w mleku).
Preparat podaje się podczas posiłków. Preparat należy stosować jednocześnie z dietą bogatą w białko.

Przedawkowanie: Nie zaobserwowano objawów przedawkowania.

Możliwe działania niepożądane: W rzadkich przypadkach zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty), skórne reakcje alergiczne.


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow