licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma posta─ç nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis lek├│w baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dost─Öpne na recept─Ö, w tym:
   leki pe┼énop┼éatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dost─Öpne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwo┼Ťci
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Choligrip Max


Klasyfikacja terapeutyczna:
N02BE51 - Paracetamol w po┼é─ůczeniach (bez psycholeptyk├│w)
Paracetamol - usuwa b├│l i gor─ůczk─Ö; ma niewiele dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych; stosowany przy b├│lach r├│┼╝nego pochodzenia o s┼éabym lub umiarkowanym nasileniu, bolesnych miesi─ůczkach, b├│lach migrenowych; zalecany jako jeden z podstawowych lek├│w w leczeniu b├│l├│w towarzysz─ůcych chorobom nowotworowym.

Nazwa Mi─Ödzynarodowa:
Ascorbic acid, Paracetamol, Phenylephrine hydrochloride
Firma:
GSK Consumer Healthcare
Nr ┼Ťwiadectwa rejestracji:
20189
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotk─Ö



Nazwa handlowa Posta─ç Dawka Opak. Status Cena
Choligrip Max prosz. do przyg. roztw. 1000 mg+ 70 mg+ 10 mg 8 sasz. OTC 18,50
Zam├│w przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Wskazania: Kr├│tkotrwa┼ée leczenie objaw├│w wyst─Öpuj─ůcych w czasie grypy lub przezi─Öbienia: gor─ůczki, b├│lu g┼éowy, b├│lu gard┼éa, niedro┼╝no┼Ťci przewod├│w nosowych i zatok przebiegaj─ůcej z b├│lem.

Dawkowanie: Doro┼Ťli i dzieci w wieku powy┼╝ej 12 lat: 1 saszetka w razie konieczno┼Ťci co 4-6 h. Nie stosowa─ç wi─Öcej ni┼╝ 4 saszetki/dob─Ö. Dzieci: nie zaleca si─Ö stosowania u dzieci w wieku poni┼╝ej 12 lat. Je┼╝eli lekarz nie zaleci inaczej, produktu nie nale┼╝y stosowa─ç d┼éu┼╝ej ni┼╝ 3 dni. Nie stosowa─ç dawki wi─Ökszej ni┼╝ zalecana. Nie stosowa─ç cz─Ö┼Ťciej, ni┼╝ co 4 h. Je┼╝eli objawy choroby utrzymuj─ů si─Ö nale┼╝y zasi─Ögn─ů─ç porady lekarza.

Uwagi: Przed podaniem proszek nale┼╝y rozpu┼Ťci─ç w gor─ůcej wodzie. Wsypa─ç zawarto┼Ť─ç jednej saszetki do szklanki, uzupe┼éni─ç do po┼éowy gor─ůc─ů wod─ů, dobrze wymiesza─ç i wypi─ç. W razie konieczno┼Ťci doda─ç zimnej wody lub dos┼éodzi─ç.

Przeciwwskazania: Stwierdzona nadwra┼╝liwo┼Ť─ç na paracetamol, fenylefryn─Ö, kwas askorbowy lub substancje pomocnicze wchodz─ůce w sk┼éad produktu. Stosowanie inhibitor├│w MAO i okres 2 tyg. od ich odstawienia. Stosowanie zydowudyny. Choroba alkoholowa. Jaskra zamykaj─ůcego si─Ö k─ůta. Niewydolno┼Ť─ç w─ůtroby. Ci─Ö┼╝ka niewydolno┼Ť─ç nerek. Nadczynno┼Ť─ç tarczycy. Cukrzyca. Choroby uk┼éadu kr─ů┼╝enia, w tym choroby serca, nadci┼Ťnienie t─Ötnicze. Guz chromoch┼éonny nadnerczy. Jednoczesne leczenie tr├│jpier┼Ťcieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. Jednoczesne leczenie lekami blokuj─ůcymi receptory b-adrenergiczne.

Ostrze┼╝enia specjalne / ┼Ürodki ostro┼╝no┼Ťci: Nie stosowa─ç z innymi produktami leczniczymi zawieraj─ůcymi paracetamol i/lub sympatykomimetyki (takie jak leki zmniejszaj─ůce przekrwienie b┼éony ┼Ťluzowej nosa, ┼Ťrodki hamuj─ůce ┼éaknienie i leki psychostymuluj─ůce o dzia┼éaniu podobnym do amfetaminy). Nale┼╝y stosowa─ç ostro┼╝nie u pacjent├│w: z rozrostem gruczo┼éu krokowego, z chorob─ů zakrzepowo-zatorow─ů (np. zespo┼éem RaynaudeÔÇÖa), z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, z niewydolno┼Ťci─ů w─ůtroby. Og├│lne schorzenia w─ůtroby nasilaj─ů ryzyko uszkodzenia w─ůtroby przez paracetamol. U os├│b ze schorzeniami w─ůtroby istnieje zwi─Ökszone ryzyko przedawkowania. Z niewydolno┼Ťci─ů nerek. W czasie przyjmowania leku nie nale┼╝y pi─ç alkoholu ze wzgl─Ödu na zwi─Ökszone ryzyko uszkodzenia w─ůtroby. Spo┼╝ycie 5 g paracetamolu mo┼╝e prowadzi─ç do uszkodzenia w─ůtroby u pacjent├│w z nast─Öpuj─ůcymi czynnikami ryzyka: pacjenci przyjmuj─ůcy d┼éugotrwale karbamazepin─Ö, fenobarbital, fenytoin─Ö, prymidon, ryfampicyn─Ö, ziele dziurawca lub inne leki indukuj─ůce enzymy w─ůtrobowe; pacjenci regularnie nadu┼╝ywaj─ůcy alkoholu; pacjenci, u kt├│rych zachodzi mo┼╝liwo┼Ť─ç niedoboru glutationu np. z zaburzeniami ┼éaknienia, mukowiscydoz─ů, zaka┼╝eniem wirusem HIV, g┼éodzeni lub wyniszczeni. W razie za┼╝ycia dawki wi─Ökszej ni┼╝ zalecana natychmiast skontaktowa─ç si─Ö z lekarzem, nawet je┼Ťli pacjent czuje si─Ö dobrze, poniewa┼╝ mo┼╝e doj┼Ť─ç do zagra┼╝aj─ůcego ┼╝yciu uszkodzenia w─ůtroby. 1 saszetka zawiera 5 g sacharozy. Osoby chore na cukrzyc─Ö powinny uwzgl─Ödni─ç t─Ö ilo┼Ť─ç sacharozy w swojej diecie. Ze wzgl─Ödu na zawarto┼Ť─ç sacharozy ostro┼╝nie stosowa─ç u pacjent├│w z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami zwi─ůzanymi z nietolerancj─ů fruktozy, zespo┼éem z┼éego wch┼éaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Lek zawiera barwniki: ┼╝├│┼écie┼ä pomara┼äczow─ů (E110) i karmoizyn─Ö (E122). Substancje te mog─ů wywo┼éywa─ç reakcje alergiczne. Lek zawiera substancj─Ö b─Öd─ůc─ů ┼║r├│d┼éem fenyloalaniny, kt├│ra mo┼╝e by─ç szkodliwa dla os├│b z fenyloketonuri─ů. 1 saszetka zawiera 117 mg sodu. Osoby na diecie niskosodowej powinny uwzgl─Ödni─ç t─Ö ilo┼Ť─ç sodu w swojej diecie. Je┼╝eli objawy utrzymuj─ů si─Ö nale┼╝y zasi─Ögn─ů─ç porady lekarza. Przechowywa─ç w miejscu niedost─Öpnym i niewidocznym dla dzieci. W razie wyst─ůpienia zawrot├│w g┼éowy po zastosowaniu leku nie nale┼╝y prowadzi─ç pojazd├│w mechanicznych ani obs┼éugiwa─ç maszyn.

Interakcje: Szybko┼Ť─ç wch┼éaniania paracetamolu mo┼╝e zosta─ç zwi─Ökszona przez metoklopramid lub domperidon, zmniejszona za┼Ť przez cholestyramin─Ö. Regularne codzienne przyjmowanie paracetamolu mo┼╝e nasila─ç dzia┼éanie przeciwzakrzepowe warfaryny lub innych lek├│w z grupy kumaryny powoduj─ůc ryzyko wyst─ůpienia krwawie┼ä. R├│wnoczesne stosowanie paracetamolu i lek├│w zwi─Ökszaj─ůcych metabolizm w─ůtrobowy, tj. niekt├│re leki nasenne lub przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina) oraz ryfampicyna mo┼╝e prowadzi─ç do uszkodzenia w─ůtroby nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu. Paracetamol stosowany jednocze┼Ťnie z inhibitorami MAO mo┼╝e wywo┼éa─ç stan pobudzenia i wysok─ů temperatur─Ö. Salicylamid wyd┼éu┼╝a czas wydalania paracetamolu. Kofeina nasila dzia┼éanie przeciwb├│lowe paracetamolu. Stosowanie paracetamolu mo┼╝e by─ç przyczyn─ů fa┼észywych wynik├│w niekt├│rych bada┼ä laboratoryjnych (np. oznaczanie st─Ö┼╝enia glukozy we krwi). ┼ü─ůczne podawanie paracetamolu i NLPZ zwi─Öksza ryzyko wyst─ůpienia zaburze┼ä czynno┼Ťci nerek. Inhibitory MAO: podczas jednoczesnego stosowania amin sympatykomimetycznych, takich jak fenylefryna z inhibitorami MAO, mo┼╝e doj┼Ť─ç do zwi─Ökszenia ci┼Ťnienia krwi. Aminy sympatykomimetyczne: jednoczesne stosowanie fenylefryny i innych amin sympatykomimetycznych mo┼╝e nasila─ç ryzyko wyst─ůpienia sercowonaczyniowych objaw├│w niepo┼╝─ůdanych. B-adrenolityki i inne leki zmniejszaj─ůce nadci┼Ťnienie: fenylefryna mo┼╝e zmniejsza─ç skuteczno┼Ť─ç dzia┼éania lek├│w blokuj─ůcych receptory b-adrenergiczne i lek├│w stosowanych w nadci┼Ťnieniu t─Ötniczym. Mo┼╝e wzrosn─ů─ç ryzyko wyst─ůpienia nadci┼Ťnienia i innych sercowo-naczyniowych objaw├│w niepo┼╝─ůdanych. Tr├│jpier┼Ťcieniowe leki przeciwdepresyjne (np. amitryptylina): tr├│jpier┼Ťcieniowe leki przeciwdepresyjne mog─ů nasila─ç ryzyko wyst─ůpienia sercowo-naczyniowych objaw├│w niepo┼╝─ůdanych zwi─ůzanych z fenylefryn─ů. Digoksyna i glikozydy nasercowe: jednoczesne stosowanie digoksyny i glikozyd├│w nasercowych zwi─Öksza ryzyko zaburze┼ä rytmu serca lub zawa┼éu mi─Ö┼Ťnia sercowego. Fenylefryna mo┼╝e nasila─ç podwy┼╝szaj─ůce ci┼Ťnienie t─Ötnicze dzia┼éanie lek├│w przyspieszaj─ůcych por├│d. Ryzyko podwy┼╝szenia ci┼Ťnienia t─Ötniczego istnieje u pacjent├│w przyjmuj─ůcych jednocze┼Ťnie alkaloidy sporyszu i fenylefryn─Ö. Kwas askorbowy zwi─Öksza wch┼éanianie ┼╝elaza i zwi─Öksza wch┼éanianie glinu z zawieraj─ůcych go lek├│w zoboj─Ötniaj─ůcych.

Ci─ů┼╝a i laktacja: Nie nale┼╝y stosowa─ç leku podczas ci─ů┼╝y bez zalecenia lekarza. Badania przeprowadzone na ludziach i zwierz─Ötach nie wykaza┼éy szkodliwego dzia┼éania paracetamolu na przebieg ci─ů┼╝y i rozw├│j zarodkowy i p┼éodowy. Bezpiecze┼ästwo stosowania fenylefryny w okresie ci─ů┼╝y nie zosta┼éo ustalone. Z powodu zw─Ö┼╝aj─ůcego naczynia dzia┼éania fenylefryny produkt nale┼╝y stosowa─ç ostro┼╝nie u pacjentek z wcze┼Ťniej wyst─Öpuj─ůcym stanem przedrzucawkowym. Fenylefryna mo┼╝e zmniejsza─ç kr─ů┼╝enie ┼éo┼╝yskowe, dlatego te┼╝ produkt mo┼╝e by─ç stosowany w okresie ci─ů┼╝y jedynie w przypadku gdy korzy┼Ť─ç dla matki przewy┼╝sza ryzyko dla p┼éodu. Najwy┼╝sza tolerowana podczas ci─ů┼╝y ilo┼Ť─ç kwasu askorbowego to 2000 mg/dob─Ö. Oznacza ona maks. poziom dziennego spo┼╝ycia witaminy C, kt├│ry nie stwarza ryzyka wyst─ůpienia dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych. Nie nale┼╝y stosowa─ç leku podczas karmienia piersi─ů bez zalecenia lekarza. Badania przeprowadzone na ludziach nie wykaza┼éy szkodliwego dzia┼éania paracetamolu na przebieg karmienia piersi─ů ani na niemowl─Ö karmione piersi─ů. Paracetamol przenika barier─Ö ┼éo┼╝yskow─ů, jest te┼╝ wydzielany z mlekiem matki. Fenylefryna mo┼╝e by─ç wydzielana z mlekiem matki. Najwy┼╝sza tolerowana podczas karmienia piersi─ů ilo┼Ť─ç kwasu askorbowego to 2000 mg/dob─Ö. Oznacza ona maks. poziom dziennego spo┼╝ycia witaminy C, kt├│ry nie stwarza ryzyka wyst─ůpienia dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych.

Dzia┼éania niepo┼╝─ůdane: Paracetamol. Dzia┼éania niepo┼╝─ůdane opisane w badaniach klinicznych s─ů niezbyt cz─Öste i zaobserwowane na ma┼éej populacji pacjent├│w. Z tego powodu dzia┼éania niepo┼╝─ůdane pochodz─ůce z rozleg┼éych do┼Ťwiadcze┼ä po wprowadzeniu do obrotu, przy stosowaniu leku przez pacjent├│w zgodnie z zalecanym dawkowaniem i maj─ůce zwi─ůzek ze stosowaniem leku, zosta┼éy wymienione poni┼╝ej zgodnie z klasyfikacj─ů uk┼éad├│w i narz─ůd├│w oraz cz─Östo┼Ťci─ů wyst─Öpowania. Poniewa┼╝ objawy te by┼éy zg┼éaszane dobrowolnie z populacji o nieznanej wielko┼Ťci, ich cz─Östo┼Ť─ç jest nieznana; prawdopodobie┼ästwo ich wyst─ůpienia uznano za bardzo rzadkie. Zaburzenia krwi i uk┼éadu ch┼éonnego: trombocytopenia. Zaburzenia uk┼éadu immunologicznego: reakcje anafilaktyczne, reakcje nadwra┼╝liwo┼Ťci sk├│rnej w┼é─ůcznie z wysypk─ů sk├│rn─ů, obrz─Ökiem naczynioruchowym i zespo┼éem Stevens-Johnsona (p─Öcherzowy rumie┼ä wielopostaciowy). Zaburzenia uk┼éadu oddechowego, klatki piersiowej i ┼Ťr├│dpiersia: skurcz oskrzeli u pacjent├│w z nadwra┼╝liwo┼Ťci─ů na ASA i inne NLPZ. Zaburzenia w─ůtroby i dr├│g ┼╝├│┼éciowych: zaburzenia czynno┼Ťci w─ůtroby. Fenylefryna. W badaniach klinicznych dotycz─ůcych fenylefryny zg┼éoszono nast─Öpuj─ůce dzia┼éania niepo┼╝─ůdane. Zaburzenia psychiczne: nerwowo┼Ť─ç. Zaburzenia uk┼éadu nerwowego: b├│l g┼éowy, zawroty g┼éowy, bezsenno┼Ť─ç. Zaburzenia serca: wzrost ci┼Ťnienia krwi. Zaburzenia ┼╝o┼é─ůdka i jelit: nudno┼Ťci, wymioty. Poni┼╝ej przedstawiono dzia┼éania niepo┼╝─ůdane pochodz─ůce z do┼Ťwiadcze┼ä po wprowadzeniu leku do obrotu. Ich cz─Östo┼Ť─ç nie jest znana, ale prawdopodobnie wyst─Öpuj─ů one rzadko. Zaburzenia oka: rozszerzenie ┼║renicy, jaskra ostra zamykaj─ůcego si─Ö k─ůta, najbardziej prawdopodobne jest wyst─ůpienie tych objaw├│w u os├│b z jaskr─ů z zamkni─Ötym k─ůtem przes─ůczania. Zaburzenia serca: tachykardia, ko┼éatanie serca (palpitacje). Zaburzenia sk├│ry i tkanki podsk├│rnej: reakcje alergiczne (np. wysypka, alergiczne zapalenie sk├│ry). Zaburzenia nerek i dr├│g moczowych: bolesne oddawanie moczu, zatrzymanie moczu. Zatrzymanie moczu jest najbardziej prawdopodobne u os├│b z niedro┼╝no┼Ťci─ů uj┼Ťcia p─Öcherza np. rozrostem gruczo┼éu krokowego.

Przedawkowanie: Objawy przedawkowania paracetamolu w pierwszych 24 h to blado┼Ť─ç, nudno┼Ťci, wymioty, brak ┼éaknienia, b├│l brzucha. Uszkodzenie w─ůtroby mo┼╝e ujawni─ç si─Ö w ci─ůgu 12-48 h po spo┼╝yciu daj─ůc o sobie zna─ç rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudno┼Ťci i ┼╝├│┼étaczk─ů. Mog─ů wyst─ůpi─ç nieprawid┼éowo┼Ťci w metabolizmie glukozy i kwasica metaboliczna. W ci─Ö┼╝kim zatruciu niewydolno┼Ť─ç w─ůtrobowa mo┼╝e prowadzi─ç do encefalopatii, krwotoku, hipoglikemii, obrz─Öku m├│zgu i ┼Ťmierci. Ostra niewydolno┼Ť─ç nerek z ostr─ů martwic─ů kanalik├│w, objawiaj─ůca si─Ö b├│lem w okolicy l─Öd┼║wiowej, krwiomocz i bia┼ékomocz mog─ů si─Ö rozwin─ů─ç nawet w przypadku braku ci─Ö┼╝kiego uszkodzenia w─ůtroby. Zg┼éaszano zaburzenia rytmu serca i zapalenie trzustki. W przypadku przedawkowania paracetamolu konieczne jest podj─Öcie natychmiastowego leczenia. Pomimo braku wczesnych objaw├│w, pacjent├│w nale┼╝y natychmiast skierowa─ç do szpitala. Objawy zatrucia mog─ů ogranicza─ç si─Ö do nudno┼Ťci i wymiot├│w i mog─ů nie odzwierciedla─ç stopnia przedawkowania lub ryzyka uszkodzenia narz─ůd├│w. Post─Öpowanie przy zatruciu powinno by─ç prowadzone zgodnie z ustalonymi wytycznymi. W ka┼╝dym przypadku przyj─Öcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub wi─Öcej trzeba sprowokowa─ç wymioty, je┼Ťli od spo┼╝ycia nie up┼éyn─Ö┼éo wi─Öcej czasu ni┼╝ 1 h i skontaktowa─ç si─Ö natychmiast z lekarzem. Warto poda─ç 60-100 g w─Ögla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wod─ů. Nale┼╝y oznaczy─ç st─Ö┼╝enie paracetamolu w osoczu po 4 h od spo┼╝ycia paracetamolu (lub p├│┼║niej - wcze┼Ťniejsze pomiary s─ů niewiarygodne). Leczenie N-acetylocystein─ů mo┼╝na zastosowa─ç do 24 h po spo┼╝yciu paracetamolu, jednak┼╝e jest ono najbardziej skuteczne do 8 h po spo┼╝yciu (skuteczno┼Ť─ç antidotum gwa┼étownie maleje po tym czasie). W razie konieczno┼Ťci pacjent powinien otrzyma─ç N-acetylocystein─Ö do┼╝ylnie, zgodnie z ustalonym schematem dawkowania. Je┼╝eli nie wyst─Öpuj─ů wymioty, mo┼╝na zastosowa─ç doustnie metionin─Ö jako dobry zamiennik w razie du┼╝ej odleg┼éo┼Ťci do szpitala. Post─Öpowanie z pacjentami z ci─Ö┼╝k─ů niewydolno┼Ťci─ů w─ůtroby po okresie 24 h od zatrucia powinno by─ç uzgodnione ze specjalist─ů hepatologiem. Leczenie zatrucia paracetamolem musi odbywa─ç si─Ö w szpitalu, w warunkach intensywnej terapii. Przedawkowanie fenylefryny mo┼╝e powodowa─ç efekty podobne do wymienionych dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych. Dodatkowo mog─ů wyst─ůpi─ç rozdra┼╝nienie, niepok├│j ruchowy, nadci┼Ťnienie i odruchowa bradykardia. W ci─Ö┼╝kich przypadkach mo┼╝e wyst─ůpi─ç spl─ůtanie, halucynacje i arytmia. Jednak┼╝e ilo┼Ť─ç leku po kt├│rej za┼╝yciu wyst─ůpi┼éyby ci─Ö┼╝kie objawy przedawkowania fenylefryny, spowodowa┼éaby ci─Ö┼╝kie uszkodzenie w─ůtroby przez paracetamol. Leczenie przedawkowania powinno zosta─ç dostosowane do wyst─Öpuj─ůcych objaw├│w. Ci─Ö┼╝kie nadci┼Ťnienie mo┼╝e wymaga─ç zastosowania lek├│w blokuj─ůcych receptory a-adrenergiczne, takich jak fentolamina. Wysokie dawki kwasu askorbowego (powy┼╝ej 3000 mg) mog─ů powodowa─ç przej┼Ťciow─ů biegunk─Ö osmotyczn─ů i objawy ┼╝o┼é─ůdkowo-jelitowe takie jak nudno┼Ťci i dyskomfort w jamie brzusznej. Efekty przedawkowania kwasu askorbowego zawartego w preparacie by┼éyby po┼é─ůczone z ci─Ö┼╝kim zatruciem w─ůtroby wywo┼éanym przedawkowaniem paracetamolu.

Dzia┼éanie: Paracetamol - dzia┼éa przeciwb├│lowo i przeciwgor─ůczkowo. Wp┼éyw ten wywiera poprzez zahamowanie syntezy prostaglandyn, g┼é├│wnie w OUN. Konsekwencj─ů braku obwodowego hamowania syntezy prostaglandyn jest mi─Ödzy innymi pozostawienie prostaglandyn wytwarzanych w b┼éonie ┼Ťluzowej ┼╝o┼é─ůdka pe┼éni─ůcych funkcje ochronne w obr─Öbie przewodu pokarmowego. Dlatego paracetamol jest odpowiedni dla pacjent├│w, u kt├│rych ze wzgl─Ödu na przebyte schorzenia albo stosowane r├│wnocze┼Ťnie leki, hamowanie obwodowych prostaglandyn by┼éoby niepo┼╝─ůdane (np. osoby u kt├│rych wyst─Öpowa┼éo krwawienie z przewodu pokarmowego lub w podesz┼éym wieku). Chlorowodorek fenylefryny - amina sympatykomimetyczna, g┼é├│wnie bezpo┼Ťrednio oddzia┼éuj─ůca na receptory adrenergiczne, z przewag─ů dzia┼éania a-adrenergicznego zmniejszaj─ůcego przekrwienie b┼éony ┼Ťluzowej nosa. Kwas askorbowy (witamina C) - witamina z grupy witamin podstawowych, kt├│rej niedobory mog─ů wyst─ůpi─ç na pocz─ůtku ostrych zaka┼╝e┼ä wirusowych. Nie stwierdzono aby substancje czynne produktu wykazywa┼éy dzia┼éanie sedatywne.

Skład: 1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 70 mg kwasu askorbowego i 10 mg chlorowodorku fenylefryny.


Przed u┼╝yciem leku zapoznaj si─Ö z oryginaln─ů ulotk─ů do┼é─ůczon─ů do opakowania, kt├│ra zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotycz─ůce dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych i dawkowanie oraz informacje dotycz─ůce stosowania produktu leczniczego, b─ůd┼║ skonsultuj si─Ö z lekarzem lub farmaceut─ů. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie maj─ů charakteru konsultacyjnego i w ┼╝aden spos├│b nie mog─ů zast─Öpowa─ç lub ogranicza─ç kontakt├│w pomi─Ödzy pacjentem a lekarzem.

Opisy lek├│w maj─ů charakter informacyjny. Nie oznaczaj─ů, ┼╝e stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i w┼éa┼Ťciwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mog─ů zast─Öpowa─ç fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj si─Ö z lekarzem lub farmaceut─ů. W przypadku w─ůtpliwo┼Ťci, niezrozumienia tekstu zwr├│─ç si─Ö o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Pole─ç znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma posta─ç nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis lek├│w baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow