licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Rozex®


Klasyfikacja terapeutyczna:
D06BX01 - Metronidazol
Chemioterapeutyk; wykazuje działanie pierwotniakobójcze oraz bakteriobójcze wobec drobnoustrojów beztlenowych; stosowany w leczeniu chorób wywołanych przez pierwotniaki, a także chorób z udziałem beztlenowców.

Nazwa Międzynarodowa:
Metronidazole
Firma:
Galderma
Nr świadectwa rejestracji:
12343, 9194, 9195
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkęNazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
Rozex® emulsja 7,5 mg/g tuba 30 g Rx 35,66
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
Rozex® krem 7,5 mg/g tuba 30 g Rx 27,20
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
Rozex® żel 7,5 mg/g tuba 30 g Rx 26,59
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Wskazania: Zmiany zapalne o charakterze grudek i krost w przebiegu trądzika różowatego. Miejscowe leczenie zakażeń skóry.

Dawkowanie: 2x/dobę (rano i wieczorem). Krem/żel należy nakładać cienką warstwą na umyte i dokładnie osuszone miejsca skóry zmienione chorobowo. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu/żelu. Po nałożeniu kremu/żelu należy dokładnie umyć ręce. Podczas leczenia nie należy stosować żadnych kosmetyków przeciwtrądzikowych. Średni czas leczenia wynosi 3-4 m-cy.

Uwagi: Preparat powinien być nakładany cienką warstwą, a następnie starannie wcierany w zmienioną chorobowo skórę rano i wieczorem, należy uważać, aby nie dostał się do oczu. Nie stosować preparatu na błony śluzowe. Podczas leczenia należy unikać ekspozycji na światło słoneczne.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża I trymestr. Laktacja.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności: Może powodować podrażnienie i łzawienie oczu. Preparat może być źle znoszony przez osoby z nadwrażliwością na światło słoneczne i skłonnością do odczynów fotoalergicznych i fototoksycznych. Obserwowano aberracje chromosomowe u pacjentów z chorobą Crohna, którzy przyjmowali metronidazol w dawce 200-1200 mg/dzień przez 1-24 m-cy.

Interakcje: Nie ma dotychczas doniesień o przypadkach występowania interakcji preparatów zawierających metronidazol z innymi lekami.

Ciąża i laktacja: Nie należy stosować w I trymestrze ciąży, po tym czasie jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie należy stosować w trakcie laktacji.

Działania niepożądane: Pieczenie i suchość skóry, zaczerwienienie lub inne objawy jej podrażnienia.

Przedawkowanie: Preparat stosowany miejscowo (nie ma doniesień o objawach przedawkowania).

Działanie: Pochodna nitroimidazolowa o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowym. Hamuje syntezę kwasów nukleinowych wrażliwych drobnoustrojów. Wykazuje aktywność przeciwbakteryjną wobec: Bacteroides, Fusobacterium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Veilonella spp., Clostridium, Eubacterium, Campylobacter fetus oraz przeciwpierwotniakową wobec: Entamoeba hystolytica, Trichomonas vaginalis, Balantidium coli. Preparat stosowany miejscowo nie działa ogólnoustrojowo, z uwagi na znikome wchłanianie przezskórne. Z krwi przedostaje się do śliny, żółci, płynu nasiennego, mleka, przenika przez łożysko.

Skład: 1 g kremu, żelu lub emulsji zawiera 7,5 mg metronidazolu.


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow