licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Torecan


Klasyfikacja terapeutyczna:
A04AD - Inne
Brak
R06AD03 - Tietylperazyna
Ma działanie przeciwwymiotne, zmniejsza nasilenie nudności, działa przeciwczkawkowo, zmniejsza nasilenie zaburzeń równowagi; stosowana w leczeniu nudności i wymiotów różnego pochodzenia, zaburzeń błędnikowych, chorobie Méniere'a, zawrotów głowy związanych z zaburzeniami krążenia mózgowego lub wstrząsem mózgu, w chorobie lokomocyjnej.

Nazwa Międzynarodowa:
Thiethylperazine maleate
Firma:
Krka
Nr świadectwa rejestracji:
2425, R/2426
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkę



Nazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
Torecan czopki 6,5 mg 6 szt. Rx 13,58
30% (1) 4,07
R (2) 3,20
(1) Refundacja dla wszystkich zarejestrowanych wskazań
(2) Nowotwory złośliwe
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
Torecan tabl. powl. 6,5 mg 50 szt. Rx 24,86
30% (1) 7,46
R (2) 3,20
(1) Refundacja dla wszystkich zarejestrowanych wskazań
(2) Nowotwory złośliwe
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Skład: Substancją czynną leku jest tietyloperazyna. 1 ampułka (1 ml) zawiera 6,5 mg tietyloperazyny. 1 drażetka zawiera 6,5 mg tietyloperazyny. 1 czopek zawiera 6,5 mg tietyloperazyny.

Działanie: Torecan jest lekiem przeciwwymiotnym i zapobiegającym zawrotom głowy. Działa zarówno ośrodkowo na strefę wyzwalającą wymioty w rdzeniu przedłużonym jak i na ośrodek wymiotny. W wyniku tego działania używany być może do opanowania nudności i wymiotów różnego pochodzenia. Działa również na ośrodki koordynacyjne w układzie siateczkowym, regulując zaburzenia równowagi.

Zastosowanie: Nudności i wymioty (u ciężarnych, po zabiegach operacyjnych, po urazach śródczaszkowych, w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, w mocznicy, w nietolerancji lękowej, w radioterapii, w nadciśnieniu śródczaszkowym, w chorobie lokomocyjnej). Zawroty głowy w następstwie: wstrząsu mózgu, miażdżycy naczyń, uszkodzenia aparatu przedsionkowego, zespołu Meniera.

Zanim zastosuje się lek: Nie należy stosować leku w następujących przypadkach: Depresje, stany śpiączkowe.

Należy zachować szczególną ostrożność: Torecan nie jest zalecany dzieciom poniżej 15 roku życia, gdyż może wywołać zaburzenia pozapiramidowe.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:

Ciąża:

Karmienie piersią:

Wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną: Torecan obniża zdolności psychofizyczne pacjenta i z tego względu chorzy w trakcie leczenia nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych, ani obsługiwać urządzeń będących w ruchu.

Stosowanie innych leków: Torecan wzmaga działanie leków depresyjnych na ośrodkowy układ nerwowy i alkoholu etylowego.

Jak stosować: Dorosłym i dzieciom powyżej 15 roku życia zaleca się podawać 1 -3 razy dziennie po 1 drażetce lub 1 czopku. W ciężkich przypadkach podać jedną ampułkę podskórnie, domięśniowo lub dożylnie. Zapobiegawczo, dla uniknięcia wymiotów pooperacyjnych, podaje się 1-3 ampułki na 30 minut przed zakończeniem operacji. Czas trwania leczenia jest zależny od stanu pacjenta.

Możliwe działania niepożądane: Objawy uboczne pojawiające się po podaniu paranteralnym Torecanu są typowe dla leków z grupy fenotiazyn. Niekiedy może pojawić się uczucie suchości w jamie ustnej, senność., U osób wrażliwych Torecan może wywołać objawy pozapiramidowe, które można opanować przez podanie leków uspokajających lub przeciwparkinsonowych. W wielu przypadkach objawy pozapiramidowe ustępują po odstawieniu leku lub zmniejszeniu dawki.

Uwagi:

Szczegółowych informacji dotyczących leku udziela: KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia we współpracy z SANDOZ, Bazylea


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow