licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

ACC® MAX; Hot


Klasyfikacja terapeutyczna:
R05CB01 - Acetylocysteina
Powoduje upłynnienie i zmniejszenie lepkości wydzieliny w drzewie oskrzelowym; stosowana w ostrym i przewlekłym zapaleniu oskrzeli lub oskrzelików, astmie oskrzelowej, mukowiscydozie, rozedmie płuc oraz inne chorobach dróg oddechowych z dużą ilością gęstej śluzowej lub śluzowo-ropnej wydzieliny; w laryngologii - w ostrym i przewlekłym zapaleniu zatok, wysiękowym zapaleniu ucha środkowego; w przygotowaniu przed bronchografią; w toksykologii jako odtrutka po przedawkowaniu paracetamolu.

Nazwa Międzynarodowa:
Acetylcysteine
Firma:
Sandoz Polska
Nr świadectwa rejestracji:
8921, 8922
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkęNazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
ACC® Hot granulat do przyg. roztw. doust. 600 mg/3 g 10 sasz. 3 g OTC 16,70
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
ACC® MAX granulat do przyg. roztw. doust. 200 mg/3 g 20 sasz. 3 g OTC 18,14
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Wskazania: Zapalenie oskrzeli związane z przeziębieniem, jako lek ułatwiający odksztuszanie.

Dawkowanie: Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 600 mg/dobę. Dzieci 6-14 lat: 400 mg/dobę. Preparat w dawce 200 mg, nie nadaje się do stosowania u dzieci poniżej 6 lat, a w dawce 600 mg poniżej 14 lat.

Uwagi: 1 saszetka (3 g granulatu) zawiera 0,21 WW (wymienników węglowodanowych). Przyjmować po posiłkach. Nie podawać przed snem. Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość składniki preparatu. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Ostry stan astmatyczny. Nietolerancja fruktozy.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności: Stosować ostrożnie w astmie oskrzelowej (możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli) i u osób w podeszłym wieku z niewydolnością oddechową. Nie podawać chorym ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania o ile nie zapewni się choremu fizykoterapii oddechowej. W przypadku jednoczesnego leczenia z niektórymi antybiotykami, należy zachować 2 h przerwy pomiędzy podawaniem tych preparatów (nie dotyczy to doksycykliny, amoksycyliny, cefuroksymu, erytromycyny i tiamfenikolu). Lek może wywoływać działania niepożądane u osób z zaburzeniami trawienia cukrów (np z nietolerancją fruktozy), a u chorych na cukrzycę wywoływać zwiększenie stężenia cukru we krwi (zawiera 2,5 g sacharozy w saszetce).

Interakcje: W przypadku stosowania ze środkami przeciwkaszlowymi może dojść do zalegania wydzieliny w wyniku zmniejszenia odruchu kaszlowego. Skojarzone z nitrogliceryną może prowadzić do nasilenia jej działania naczyniorozszerzającego.

Ciąża i laktacja: Kategoria B. Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Działania niepożądane: Zgaga, nudności, biegunka, wymioty, wodnisty wyciek z nosa, reakcje alergiczne (dreszcze, swędzącą pokrzywka, wzrost ciepłoty ciała), bóle głowy, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej lub nosa, szum w uszach, spadek ciśnienia tętniczego, częstoskurcz. U niektórych chorych ze spastycznym nieżytem oskrzeli, duszności w wyniku skurczu oskrzeli (zapobieganie i leczenie polega na podaniu leków rozszerzających oskrzela).

Działanie: Lek mukolityczny. Pochodna L-cysteiny. Zmniejsza lepkości wydzieliny dróg oddechowych, co ułatwia odkrztuszenie. Szybko i łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie u układzie oddechowym po 3 h. Kumuluje się w oskrzelach i wydzielinie gruczołów oskrzeli. Wydalana jest z moczem przez nerki. Wykazuje zdolność inaktywacji toksycznych metabolitów paracetamolu.

Skład: 1 saszetka granulatu (3 g) zawiera 200 mg lub 600 mg acetylocysteiny.


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow