licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Calcium dobesilate Hasco


Klasyfikacja terapeutyczna:
C05BX01 - Dobesylan wapnia
Działa na ściany naczyń włosowatych, poprawia czynność śródbłonka naczyń, zwiększa opór naczyń włosowatych i zmniejsza ich przepuszczalność, zmniejsza nadmierną lepkość krwi i osocza oraz hamuje rozpad kolagenu; usprawnia mikrokrążenie, pośrednio zwiększa drenaż limfatyczny; poprawia obwodowe krążenie żylne, zapobiega zastojowi krwi, co zmniejsza obrzęki.

Nazwa Międzynarodowa:
Calcium dobesilate
Firma:
Hasco-Lek SA
Nr świadectwa rejestracji:
19954, 8142
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkęNazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
Calcium dobesilate Hasco tabl. 250 mg 30 szt. Rx 7,76
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
Calcium dobesilate Hasco tabl. 500 mg 30 szt. Rx 23,29
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Wskazania: Objawowe leczenie przewlekłej niewydolności żylno-limfatycznej (ociężałość i bóle kończyn dolnych). Zaburzenia ostrości wzroku i ubytki pola widzenia pochodzenia naczyniowego (retinopatia cukrzycowa).

Dawkowanie: Doustnie. W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia schorzenia stosuje się 1 tabl. 3 lub 4 razy/dobę (od 750 mg do 1000 mg) w czasie posiłków przez 3 tyg. do 6 m-cy. W razie potrzeby można zwiększyć dawkę do 6 tabl./dobę (1500mg) w dawkach podzielonych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności: Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, z nawracającym nieżytem żołądka oraz z niewydolnością nerek.

Interakcje: Dotąd nie opisano interakcji dobesylanu wapnia z innymi lekami.

Ciąża i laktacja: Brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane: Niekiedy mogą wystąpić nudności, zawroty głowy i bóle brzucha, gorączka polekowa. Opisano jeden przypadek agranulocytozy oraz jeden przypadek swędzącej wysypki z rumieniem. Dolegliwości ustępują po zmniejszeniu dawki lub odstawieniu leku.

Działanie: Lek usprawnia krążenie żylne i działa ochronnie na naczynia krwionośne. Zmniejsza przepuszczalność i zwiększa elastyczność naczyń włosowatych. Zmniejsza agregację płytek oraz lepkość osocza krwi dzięki temu zapobiega powstawaniu zastojów i zakrzepów w naczyniach żylnych.

Skład: 1 tabl. zawiera 250 mg dobesylanu wapniowego.


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow