licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Telfexo® 120 mg; -180 mg


Klasyfikacja terapeutyczna:
R06AX26 - Feksofenadyna
Lek o działaniu przeciwalergicznym i przeciwhistaminowym; stosowany w leczeniu objawowym sezonowego alergicznego nieżytu nosa lub przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Nazwa Międzynarodowa:
Fexofenadine hydrochloride
Firma:
Polpharma
Nr świadectwa rejestracji:
14235, 14236
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkęNazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
Telfexo® 120 mg tabl. powl. 120 mg 20 szt. Rx 15,07
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
Telfexo® 180 mg tabl. powl. 180 mg 20 szt. Rx 21,53
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Skład: 1 tabl. Telfexo® 120 mg zawiera:
120 mg feksofenadyny chlorowodorku, co odpowiada 112 mg feksofenadyny.

1 tabl. Telfexo® 180 mg zawiera:
180 mg feksofenadyny chlorowodorku, co odpowiada 168 mg feksofenadyny.

Wskazania do stosowania: Feksofenadyny chlorowodorek - substancja czynna leku, należy do grupy zwanej lekami przeciwhistaminowymi.

Telfexo 120 mg wskazania:
· kichanie,
· wydzielina z nosa oraz swędzenie nosa,
· swędzenie oczu,
· łzawienie i zaczerwienienie, które występuje w związku z katarem siennym (alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa).

Telfexo 180 mg wskazania:
· zaczerwienienie,
· obrzęk i świąd, które występują w związku z alergiczną chorobą skóry, zwaną przewlekłą pokrzywką idiopatyczną.

Należy zachować szczególną ostrożność: Nie należy stosować leku Telfexo 120 mg i Telfexo 180 mg:
· jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na feksofenadyny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Telfexo 120 mg i Telfexo 180 mg.
Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek Telfexo 120 mg i Telfexo 180 mg:
· jeśli pacjent jest w podeszłym wieku,
· jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby.
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Stosowanie innych leków: Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciw dolegliwościom żołądkowym zawierające glin lub magnez, zaleca się zachowanie około 2-godzinnego odstępu między przyjęciem tych leków a zastosowaniem leku Telfexo. Lek przeciw dolegliwościom żołądkowym może zmniejszyć ilość wchłoniętego leku Telfexo 120 mg i Telfexo 180 mg oraz wpływać na jego działanie.Jeśli pacjent przyjmuje feksofenadynę razem z erytromycyną lub ketokonazolem, albo z pojedynczą dawką Iopinawiru w skojarzeniu z rytonawirem, może zwiększyć się stężenie feksofenadyny w osoczu. Może to spowodować nasilenie działań niepożądanych.

Testy alergiczne: Stosowanie leku należy przerwać na trzy dni przed przeprowadzeniem testów alergicznych. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża: Telfexo 120 mg i Telfexo 180 mg może być stosowany w czasie ciąży tylko wówczas, gdy lekarz uzna, że jest to bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią: Nie zaleca się stosowania leku Telfexo 120 mg i Telfexo 180 mg u kobiet karmiących piersią.

Sposób stosowania: Telfexo 120 mg, tabletki: W łagodzeniu objawów kataru siennego (alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa):
· 1 tabletka raz na dobę u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych.

Telfexo 180 mg, tabletki: W łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki (alergicznej choroby skóry):
· 1 tabletka raz na dobę u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych.
Tabletki należy przyjmować popijając wodą.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć tak szybko, jak jest to możliwe, chyba, że zbliża się pora na przyjęcie kolejnej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przedawkowanie: W razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecana lub przepisana przez lekarza należy skontaktować się z lekarzem, zgłosić się do izby przyjęć w szpitalu lub skontaktować się z farmaceutą. Do objawów przedawkowania należą zawroty głowy, uczucie senności, zmęczenia i suchość w jamie ustnej.

Możliwe działania niepożądane: Działania niepożądane wymienione poniżej występowały wśród pacjentów przyjmujących feksofenadynę i zostały uszeregowane jako występujące często, niezbyt często lub rzadko.

Często (występują u od 1 na 10 do 1 na 100 pacjentów):
· bóle głowy,
· senność,
· nudności,
· suchość w jamie ustnej oraz zawroty głowy.

Niezbyt często (występują u od 1 na 100 do 1 na 1000 pacjentów):
· uczucie zmęczenia,
· trudności w zasypianiu,
· nerwowość,
· zaburzenia snu i koszmary senne.

Rzadko (występujące u od 1 na 1000 do 1 na 10 000 pacjentów):
· alergiczne reakcje skórne, takie jak wyprysk, pokrzywka i świąd,
· niespodziewany obrzęk,
· uczucie ucisku w klatce piersiowej,
· duszność oraz nagłe zaczerwienienie skóry.

W przypadku wystąpienia objawów reakcji anafilaktycznej (na przykład obrzęki lub trudności w oddychaniu) lub ciężkich reakcji skórnych należy zgłosić się do lekarza. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow