licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Bioflax®


Nazwa Międzynarodowa:
Flax seeds
Firma:
Instytut Włókien Naturalnych
Nr świadectwa rejestracji:
10124
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkęNazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
Bioflax® prosz. do przyg. zaw. doust. op. 100 g OTC 4,84
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
Bioflax® prosz. do przyg. zaw. doust. op. 200 g OTC 7,36
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Wskazania: Pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych i owrzodzeń żołądka i dwunastnicy, zaparć nawykowych, stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie: Doustnie, 1 łyżeczkę (około 4g) zalać minimum 0,5 szklanki wrzącej wody, odstawić na 10 min często mieszając dla lepszej ekstrakcji śluzu. Przygotowany kleik wypić przed posiłkiem. Dla urozmaicenia smaku można zastosować niewielki dodatek soli lub cukru, mleka, jogurtu, soków owocowych lub warzywnych, płatków zbożowych lub kukurydzianych. Stosować 1-3 razy na dobę.

Przeciwwskazania: Zaparcia, którym towarzyszy podejrzenie zmiany utrudniającej pasaż treści jelitowej lub zapalenie wyrostka robaczkowego, niedrożność jelit każdego pochodzenia, bóle i krwawienia z przewodu pokarmowego niewiadomego pochodzenia.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności: Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności odnośnie stosowania nie występują.

Interakcje: Resorpcja innych leków z przewodu pokarmowego może ulec nieznacznemu opóźnieniu w okresie stosowania preparatu.

Ciąża i laktacja: Lek w zalecanych dawkach może być stosowany w ciąży i podczas karmienia piersią, jeśli nie istnieją inne przeciwwskazania.

Działania niepożądane: Nie są znane objawy niepożądane specyficzne dla tego produktu.

Działanie: Substancją aktywną w preparacie jest śluz lniany, naturalny polisacharyd roślinny o wysokiej lepkości, spoistości i ciągliwości. Śluz lniany z domieszką pektyn pęcznieje w wodzie tworząc hydrokoloidy, które podane doustnie nie przenikają przez błony śluzowe przewodu pokarmowego, lecz pokrywając je cienką warstwą osłaniają uszkodzoną lub podrażnioną błonę śluzową przed wpływem różnych drażniących endo- lub egzogennych czynników np. kwasu solnego, toksyn bakteryjnych oraz niektórych leków w tym salicylanów czy NLPZ. Działanie śluzu lnianego wykorzystuje się w terapii wielu schorzeń i określa się je jako osłaniające (protectivum), rozwalniające (laxans) lub zmiękczające (emolliens) i łagodzące (demulcens). Lniane substancje śluzowe zawarte w preparacie w porównaniu do tradycyjnego siemienia lnu są znacznie zagęszczone, a ich zawartość jest dwukrotnie wyższa. Bioflax zawiera 11-20% (średnio 15%) substancji śluzowych w porównaniu do 3-6% jakie deklarowane są dla nasion lnu. W wyniku zagęszczenia substancji śluzowych uzyskano w preparacie także znaczny, około dwukrotny wzrost ich lepkości i pęcznienia - parametrów decydujących o własnościach leczniczych. Powlekająca warstwa śluzowatej zawiesiny znakomicie chroni błony śluzowe przewodu pokarmowego, jamy ustnej i gardła przed czynnikami drażniącymi, co w następstwie wspomaga leczenie, łagodzi stany zapalne i dolegliwości wywołane zmianami chorobowymi. Przeprowadzone testy farmakologiczne leku wykazały efektywne działanie gojące uszkodzenia błon śluzowych żołądka i dwunastnicy jakie zostały wywołane ostrym działaniem doświadczalnych czynników drażniących: stresu, wysokich dawek alkoholu czy kwasu acetylosalicylowego. W następstwie osłaniającego działania leku uzyskano zmniejszenie wskaźnika uszkodzeń ścian żołądka i dwunastnicy o ponad 70%. Bioflax zmiękcza, nawilża i chroni przed podrażnieniami błony śluzowe gardła, jamy ustnej i przełyku, co naturalnie i łagodnie zmiękcza kaszel, wspomaga leczenie i łagodzi stany zapalne. Śluzowata zawiesina Bioflaxu działa łagodnie przeczyszczająco i reguluje trawienie. Spęczniały kleik lniany nadaje lepszy poślizg treści pokarmowej i pobudza perystaltykę jelit wskutek odruchu rozciągania. Badania farmakologiczne leku wykazały, że przyjmowanie zawiesiny wiąże kwasy żółciowe co zmniejsza pulę cholesterolu w organizmie, wpływa też korzystnie na zawartość trójglicerydów i frakcji lipoproteinowej w surowicy krwi. Łatwiejsze przygotowanie naparu, a także obniżenie kaloryczności i usunięcie oleistego posmaku charakterystycznego dla siemienia lnu ułatwia systematyczne przyjmowanie leku. Sproszkowana postać korzystnie wzmaga ekstrakcję i pęcznienie substancji śluzowych w wodzie. Preparat zawiera oprócz substancji śluzowych 40% lekkostrawnego białka, 25% błonnika nierozpuszczalnego oraz inne naturalne roślinne substancje odżywcze i bioaktywne siemienia lnu co sprawia, że spożywany w postaci kleiku lek jest jednocześnie lekkostrawny i odżywczy.

Skład: Lini semen sine oleo, pulveratum. Sproszkowana sucha frakcja nasienia lnu zwyczajnego Linum usitatissimum L.


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow