licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Crotamiton Farmapol


Klasyfikacja terapeutyczna:
P03AX - Inne
Brak

Nazwa Międzynarodowa:
Crotamiton
Firma:
Farmapol
Nr świadectwa rejestracji:
R/2633, R/2634
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkęNazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
Crotamiton Farmapol maść 100 mg/g tuba 40 g Rx 9,87
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
Crotamiton Farmapol płyn do stos. na skórę 100 mg/g 1 but. 100 g Rx 9,67
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Skład: 1 g płynu do stosowania na skórę zawiera 100 mg krotamitonu.


1 g maści zawiera 100 mg krotamitonu.

Wskazania do stosowania: Lek w płynie/maści jest lekiem przeciwświerzbowym i przeciwświądowym do stosowania miejscowego, łatwo przenika do skóry.

Wskazania:
· leczenie świerzbu.
· Leczenie objawowe świądu różnego pochodzenia, w tym świądu alergicznego i świądu po ukąszeniu owadów.

Przeciwwskazania: Nie należy stosować płynu/maści:
· w nadwrażliwości na krotamiton lub którąkolwiek z substancji pomocniczych leku,
· na ostre, sączące zmiany zapalne skóry, niezależnie od ich przyczyny,
· do oczu, na skórę wokół oczu oraz uszkodzoną skórę,
· u niemowląt do l rż,
· u dzieci (powyżej l rż) na dużej powierzchni skóry.

Należy zachować szczególną ostrożność: Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Należy unikać kontaktu leku z twarzą, oczami, skórą wokół oczu, błonami śluzowymi i uszkodzoną skórą. Ostrożnie stosować w miejscach szczególnie wrażliwych, jak np. okolice pach i narządów płciowych. Nie stosować, jeśli wystąpiło podrażnienie po pierwszym zastosowaniu leku. Jeśli objawy świądu utrzymują się lub w razie świądu w okolicy narządów płciowych, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Karmienie piersią: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie wykonano stosownych badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie karmienia piersią. Nie wiadomo, czy krotamiton przenika do mleka matki.

Ciąża: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie wykonano stosownych badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży.

Wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną: Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Stosowanie innych leków: Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych wydawanych bez recepty. Nie są znane interakcje z innymi lekami.

Sposób stosowania: Płyn
Leczenie objawowe świądu:

wcierać płyn od 2 do 3 razy na dobę w miejsca na skórze, gdzie występuje swędzenie, aż do ustąpienia świądu, co powinno nastąpić po 6-10 godzinach.

Leczenie świerzbu:
po uprzedniej kąpieli i wysuszeniu skóry, wcierać płyn w skórę ciała (z wyjątkiem twarzy i owłosionej skóry głowy) raz na dobę, najlepiej na noc, przez 3-5 dni. Po upływie 2-3 dni od ostatniego smarowania, należy wziąć kąpiel i zmienić bieliznę osobistą, pościelową.
W czasie stosowania preparatu należy przestrzegać, by nie doszło do jego kontaktu z oczami.

Dzieci:
nie stosować u niemowląt.
U dzieci (powyżej 1 rż) wystarcza jednorazowe zastosowanie. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.


Maść
Leczenie objawowe świądu:

wcierać maść od 2 do 3 razy na dobę w miejsca na skórze, gdzie występuje swędzenie, aż do ustąpienia świądu, co powinno nastąpić po 6-10 godzinach.

Leczenie świerzbu:
po uprzedniej kąpieli i wysuszeniu skóry, wcierać maść w skórę ciała (z wyjątkiem twarzy i owłosionej skóry głowy) raz na dobę, najlepiej na noc, przez 3-5 dni. Po upływie 2-3 dni od ostatniego smarowania, należy wziąć kąpiel i zmienić bieliznę osobistą i pościelową. W czasie stosowania preparatu należy przestrzegać, by nie doszło do jego kontaktu z oczami.

Dzieci:
nie stosować u niemowląt.
U dzieci (powyżej 1 rż) wystarcza jednorazowe zastosowanie. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przedawkowanie: W razie zastosowania na skórę większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Mogą wystąpić nudności, wymioty, podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i przełyku. W razie omyłkowego spożycia leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W razie omyłkowego spożycia dużych ilości leku, występuje toksyczne działanie leku, objawiające się bólami głowy, nudnościami, wymiotami, podwójnym widzeniem, drżeniem kończyn, osłabieniem, drgawkami, niewydolnością oddechową, śpiączką, co w konsekwencji może prowadzić do zgonu.

Możliwe działania niepożądane: Niekiedy lek może wywołać odczyny alergiczne (przejściowo rumień) i uczucie ciepła. W razie ich wystąpienia, należy natychmiast przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem. Lek ma właściwości drażniące i może powodować podrażnienie, jeżeli przedostanie się do otwartych podnaskórkowych korytarzy utworzonych przez świerzbowce.


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow