licznik

zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna


licznik


licznik

Leki i suplementy zdrowotne

Leki dostępne na receptę, w tym:
   leki pełnopłatne
   leki refundowane przez MZ 
Produkty i leki dostępne bez recepty
Nazwa leku
Substancja czynna
Szukaj w opisach
 
Choroby i dolegliwości
Nazwa firmy

Leki i suplementy zdrowotne

Neurovit


Klasyfikacja terapeutyczna:
B03BA51 - Witamina B12 w połączeniach


Nazwa Międzynarodowa:
Cyanocobalamin, Pyridoxine, Thiamine
Firma:
G.L. Pharma
Nr świadectwa rejestracji:
16360
Ulotki dla pacjenta

Dodaj ulotkęNazwa handlowa Postać Dawka Opak. Status Cena
Neurovit tabl. powl. 100 mg+ 200 mg+ 200 mg 20 szt. Rx 16,49
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem
Neurovit tabl. powl. 100 mg+ 200 mg+ 200 mg 100 szt. Rx 57,99
Zamów przypominanie o dawce Jestem lekarzem


Wskazania: Leczenie wspomagające w schorzeniach nerwów obwodowych różnego pochodzenia, takich jak polineuropatia, nerwoból i zapalenie nerwów obwodowych.

Dawkowanie: Zazwyczaj 1 tabl. 3x/dobę.

Uwagi: Tabl. należy połykać w całości, po posiłkach, popijając niewielką ilością płynu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności: Nie należy stosować dużych dawek produktu leczniczego dłużej niż przez 4 tyg., ponieważ może on wywołać objawy neurologiczne. Preparaty witaminy B12 mogą maskować obraz kliniczny i wyniki badań laboratoryjnych typowych dla powrózkowego zwyrodnienia rdzenia i niedokrwistości złośliwej. Z wyjątkiem przypadków nasilonych działań niepożądanych, nie należy spodziewać się wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Interakcje: Jednoczesne podawanie wit. B6 może zmniejszać skuteczność L-dopy.

Ciąża i laktacja: Ze względu na ograniczone doświadczenie kliniczne, nie zaleca sie skojarzonego podawania wysokich dawek witaminy B1, B6 i B12 obecnych w produkcie leczniczym podczas ciąży i laktacji.

Działania niepożądane: Rzadko występują niespecyficzne działania niepożądane takie jak nudności, ból głowy oraz zawroty głowy. Mniej prawdopodobne działania niepożądane to reakcje nadwrażliwości, obejmujące głównie skórę po podaniu witaminy B1 lub B12. Po długotrwałym lub nieprawidłowym zażywaniu skrajnie dużych dawek witaminy B6 obserwowano zaburzenia o charakterze nadwrażliwości.

Przedawkowanie: Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Działanie: Aktywną pochodną wit. B1 jest pirofosforan tiaminy, pełniący w metabolizmie węglowodanów rolę koenzymu podczas dekarboksylacji a-ketokwasów, takich jak pirogronian i a-ketoglutaran. Tiamina jest wykrywana w błonach komórkowych tkanek nerwowych, wpływając na czynność neuronów poprzez biosyntezę neuroprzekaźników. Pirydoksyna jest ważnym koenzymem uczestniczącym w metabolizmie aminokwasów, służącym jako grupa prostetyczna ważnych enzymów w tkance nerwowej. Ponadto pirydoksyna wpływa na biosyntezę i stężenie wielu neuroprzekaźników, takich jak dopamina, noradrenalina, adrenalina, 5-hydroksytryptamina, histamina i GABA. Cyjanokobalamina wpływa na syntezę kwasów nukleinowych, która jest szczególnie nasilona w układzie nerwowym, oraz na skład kwasów tłuszczowych w cerebrozydach i fosfolipidach obecnych w komórkach układu nerwowego. Aktywne koenzymy metylokobalamina i 5’-deoksyadenozylokobalamina mają kluczowe znaczenie w procesie wzrostu i replikacji komórek.

Skład: 1 tabl. powl. zawiera 100 mg wit. B1, 200 mg wit. B6, 0,20 mg witamina B12.


Przed użyciem leku zapoznaj się z oryginalną ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Informacje prezentowane w serwisie zdrowastrona.pl nie mają charakteru konsultacyjnego i w żaden sposób nie mogą zastępować lub ograniczać kontaktów pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Opisy leków mają charakter informacyjny. Nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku. Informacje te nie mogą zastępować fachowej porady lekarza, farmaceuty lub innego specjalisty opieki zdrowotnej. Dlatego zawsze przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wątpliwości, niezrozumienia tekstu zwróć się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.


Poleć znajomemu


zdrowiem alergie bez recepty leki objawy tanie_leki badania przypominanie o dawce leku choroby edukacja zdrowotna objawy edukacja zdrowotna leczenie leki antykoncepcja objawy pacjenci lekseek rak lekami astma postać nowotwory przypominanie o dawce leku tabletki spis leków baza_lekow zdrowie informator nowotwory edukacja_zdrowotna
leczeniezdrowiechorobytanie lekibaza lekowPamietaj o zdrowiualergiereceptariuszpamietaj o zdrowiubaza lekow